بوستان‌های شهری از جذابیت‌های هر محله محسوب می‌شوند و می‌توانند اوقاتی خوش برای ساکنان یک منطقه بسازند. معمولا شهرهای صنعتی و بزرگ، پارک‌های متنوع و بسیاری دارند و در هر منطقه یک بوستان شهری به‌راحتی پیدا می‌شود. در این مطلب از مجله گردشگری علی‌بابا می‌خواهیم پارک های مشهد را به شما معرفی کنیم و از جذابیت‌های و امکانات رفاهی بوستان‌های این شهر دوست‌داشتنی برایتان بگوییم. بنابراین تا پایان این مطلب همسفر مجله علی‌بابا شوید تا با پارک‌های خوش‌آب‌وهوای مشهد آشنا شوید.

چرخ‌وفلک این پارک و سایر وسایل بازی آن، همچون اسکای فلایر، اسکیت بورد، سورتمه و… ازنظر ایمنی در سطح بالایی‌اند و با خیال راحت می‌توانید از گردش آدرنالین در خونتان لذت ببرید. علاوه بر وسایل بازی غول‌آسا مهیج در این پارک، زمین بازی مخصوص کودکان، زمین‌های ورزشی، تئاتر و سینما، باغ‌وحش و… از دیگر امکانات این بوستان است. وسعت پارک ملت این اجازه را به شما می‌دهد که در یک قسمت پارک از آرامش و سکوت لذت ببرید و در سمت دیگر در فضای پرشور و هیجان شهربازی وقت بگذرانید.

باغ ملی مشهد

درگذشته‌ای نه‌چندان دور بوستان باغ ملی مشهد، برای مردم عنوانی پررنگ داشت تا از شلوغی‌های زندگی کمی فاصله بگیرند و به‌قول‌معروف دمی بیاسایند، چراکه علاوه بر اینکه محیطی زیبا داشت و با آب‌نماها و گیاهان خود طراوت به جان می‌پاشید، اولین پارک تفریحی مردم مشهد نیز محسوب می‌شد.